League Sponsors
CONTACT US IF YOU KNOW OF SOMEONE WHO MIGHT LIKE TO BE A LEAGUE SPONSOR

 



Winstanley Windows
Beresfords Accountants
Fell Reynolds
Marchwoods
  Home    Fixtures    Ratings    Competitions    League info    Links    Contact Us   Results  GDPR Policy
 

    CLOSED TOURNAMENT

    Held on Saturday 2nd March 2019 at Hawkinge Community Centre

    Results:
    Mens Singles Winner: Ray Jordan; R/u: Scott Dawtry
    Mens Doubles Winners: Russell Bates & Scott Dawtry; R/u: John Bispham & Ray Jordan
    Ladies Singles Winner: Kate Richmond; R/u: Michelle Kingsland
    Ladies Doubles Winners: Michelle Kingsland & Jenny Swain; R/u: Kate Richmond & Wendy Newsham
    Mixed Doubles Winners: Kevin Powell & Kate Richmond; R/u Joe Britnell & Michelle Kingsland
    Under 15 Junior Winner: Ethan Turrell; R/u: Natalie Richmond
    Girls Singles Winner Natalie Richmond; R/u: Georgia Richmond
    Band A Winner: Cliff Smallman; R/u: Mark Jones
    Band B Winner: Chris Penning; R/u: Pavel Martyniuk
    Band C Winner: Nigel Woodward; R/u: Tony Boyce
    Banded Doubles Winner: Wendy Newsham & Kate Richmond; R/u: Michelle Kingsland & Chris Penning
    Allocatted Doubles Winners: Scott Dawtry & Ian Bewick; R/u: Kevin Coleman & Pavel Martyniuk

    Many thanks to our Table Sponsors: Wills Garage; Beresfords Accountants; Frederic Hall Solicitors; Robert Winstanley Windows; RBPrint; & Harbour Print.


    SANDPAPER BAT COMPETITION
    held on Wednesday 20th February 2019 at Saltwood Village Hall.

    Results:

    Singles Winner Kevin Leppard; R/up Ben Greenwood
    Doubles Winners: Ben Greenwood & Paul Smallman; R/ups Kevin Leppard & Steve Smith
    Plate Winner Kevin Coleman; R/up Bob Baker


    VETERANS TOURNAMENT

    Held Sunday 13th January 2019 at Hawkinge Community Centre

    Results:

    Mens over 40's Singles Winner: Scott Dawtry; R/up Russell Bates
    Over 50's Singles Winner: Mike Howard; R/up Barry Yarnley
    Over 60's Singles Winner: Mike Howard; R/up Geoff Jordan
    Ladies Singles Winner: Kate Richmond; R/up Wendy Newsham
    Doubles Winners: Russell Bates & Scott Dawtry; R/up Mike Howard & Lee Edgington
    Handicap Singles Winner: Dan Dacey; R/up Chris Penning
    Allocated Doubles Winners: Barry Yarnley & Dan Dacey; R/up Kate Richmond & Richard Wright


     

    TKO COMPETITIONS

    TKO HANDICAP FINAL RESULT: Saltwood D beat Selsted D 5-1

    TKO HANDICAP PLATE FINAL RESULT: Selsted B beat Saltwood A 5-3


    HANDICAP COMPETITION
    Held at Lydd on Thursday 10th May

    Singles winner: Mark Turrell; R/up Phil Hagger
    Doubles winners: Russell Bates & Dan Dacey; R/ups Charles Brown & Barry Hewett
    Consolation winner: Charles Brown; R/up Keith Yarnley